SwimmingSA Instagram Like SwimmingSA on Facebook
 | 

2017/2018 Results

Date Meet  Live Results    PDF Results     Team Scores   
September     Download   Download
Saturday 16th All In Summer        
October          
Sunday 8th  Norwood LC        
Saturday 14th Division 1 Meet 1        
Sunday 15th  EDSA Meet 1        
Sunday 15th Junior League Meet 1        
Sunday 15th Division 2 Meet 1        
Sunday 29th EDSA Meet 2        
Sunday 29th  Clovercrest        

2016/2017 Results

Date Meet  Live Results    PDF Results     Team Scores   
October          
Sunday 16th Norwood LC    Download    Download
Saturday 22nd All In Meet LC    Download   Download
Sunday 23rd  EDSA Meet 1   Download   Download
Sunday 30th  EDSA Meet 2    Download   Download
November           
Sunday 6th  Marion LC    Download   Download
Saturday 12th H&G West Lakes Challenge        
Saturday 12th & Sunday 13th      Broken Hill Aquatic   Download   Download
Sunday 13th Clovercrest   Download   Download
Sunday 13th West Coast   Download   Download
Sunday 13th EDSA Meet 3   Download   Download
Friday 18th RASA 1st Points   Download   Download
Saturday 19th Division 1 Meet 1 LC   Download   Download
Sunday 20th Junior League 11&U Meet 1 LC   Download   Download
Sunday 20th Division 2 Meet 1 LC   Download   Download
Saturday 26th Berri   Download   Download
Sunday 27th EDSA Meet 4   Download   Download
Sunday 27th Gawler   Download   Download
December          
Friday 2nd EDSA Meet 5   Download    
Saturday 3rd Waikerie   Download   Download
Saturday 3rd Northern Areas Challenge   Download   Download
Sunday 4th State Open Water Championships   Download   Download
Saturday 10th Unley   Download   Download
Saturday 10th Port Augusta   Download   Download
Saturday 10th & Sunday 11th Blue Lake Y   Download    
Sunday 11th Murray Bridge   Download   Download
Saturday 17th Division 1 Meet 2 LC   Download   Download
Sunday 18th Development Meet LC   Download   Download
January          
Friday 6th - Monday 9th Country Championships   Download   Download
Wednesday 11th Henley & Grange Jetty to Jetty        
Saturday 14th Quorn   Download   Download
Sunday 15th Devils Peak Dash   Download   Download
Wednesday 18th - Sunday 22nd State LC Championships   Download   Download
February          
Saturday 4th Tea Tree Gully & STARplex   Download   Download
Sunday 5th Mountain Pool   Download   Download
Sunday 5th Gladstone        
Saturday 11th Crystal Brook   Download   Download
Saturday 11th Loxton   Download   Download
Sunday 12th EDSA Meet 6   Download   Download
Sunday 12th Jamestown   Download    
Saturday 18th Clare   Download   Download
Saturday 18th & Sunday 19th Vitor Renmark   Download   Download
Sunday 19th Mid North Games   Download   Download
Saturday 25th Division 1 Meet 3 LC   Download   Download
Sunday 26th Junior League 15&U Meet 2 LC   Download   Download
Sunday 26th Dolphins   Download   Download
Sunday 26th Booleroo Centre   Download   Download
March          
Friday 3rd  Norwood Hot 100's   Download   Download
Saturday 4th Whyalla    Download   Download 
Sunday 5th  Whyalla OWS        
Sunday 12th Onkaparinga        
Saturday 18th Port Pirie   Download    Download 
Saturday 18th  Last Blast of Summer    Download    Download
Sunday 19th  Port Pirie OWS   Download    
Saturday 25th Starplex Meet 1    Download    Download 
May           
Saturday 6th  All In Winter   Download   Download
Sunday 14th  Fleurieu    Download   Download
Sunday 21st  Adelaide    Download    Download
Sunday 28th  Marion Short Course    Download    Download 
June          
Saturday 3rd  Division 1 Meet 1    Download    Download
Sunday 4th  Winter Development Meet   Download   Download 
Saturday 10th  Starplex Meet 2    Download   Download 
Sunday 18th  Norwood Short Course     Download   Download  
Sunday 25th  South Coast    Download    Download 
July          
Saturday 1st Division 1 Meet 2   Download     Download  
Sunday 2nd  Junior League 11&U Meet 1    Download   Download
Sunday 2nd  Division 2 Meet 1    Download    Download
Wednesday 19th - Sunday 23rd State SC Championships  Live Results Download  

Download - Team

Download - Individual 

August          
Sunday 6th  Playford Meet 1     Download     Download
Sunday 20th Great Southern Challenge    Download    Download
September           
Sunday 24th  Playford Meet 2         

 

2015/2016 Results

Date Meet PDF Results Team Scores Live Results
October        
Saturday 17th All-In Summer LC Download Download  
Sunday 25th Marion LC Download  Download   
Sunday 25th EDSA Session 1  Download Download  
November        
Sunday 1st EDSA Session 2 Download Download  
Sunday 1st Norwood LC Download Download  
Saturday 7th Clovercrest LC Download  Download   
Saturday 7th Roxby Downs Download Download  
Sunday 8th EDSA Session 3  Download Download  
Saturday 14th Division 1 Meet 1 LC Download  Download   
Satrurday 14th West Coast LC Download  Download   
Saturday 14th - Sunday 15th Broken Hill Aquatic LC Download  Download   
Sunday 15th 11&U JX Meet 1 Download  Download   
Sunday 15th Division 2 Meet 1 Download  Download   
Sunday 15th EDSA Session 4  Download    
Friday 20th RASA 1st Points Download Download  
Saturday 28th State OW Championships Download  Download   
Sunday 29th Northern Areas Challenge LC Donwload  Download   
Sunday 29th Gawler LC Download  Download   
Sunday 29th RASA 2nd Points Download Download  
December        
Saturday 5th Unley LC Download Download   
Saturday 5th - Sunday 6th Blue Lake Y LC Download Download  
Sunday 6th Starplex Meet 1 LC Download  Download   
Sunday 6th Crystal Brook SC Download  Download   
Saturday 12th Waikerie LC  Download  Download   
Saturday 12th Port Augusta LC Download  Download   
Sunday 13th Port Augusta OWS      
Sunday 13th Murray Bridge LC Download Download  
Sunday 13th West Lakes Challenge OWS  Download Download   
Friday 18th RASA 3rd Points Download Download  
Saturday 19th Division 1 Meet 2 LC Download  Download  Download
Sunday 20th 11&U JX Meet 2 LC Download  Download  Download
Sunday 20th Division 2 Meet 2 LC Download  Download  Download
January        
Saturday 2nd Berri Download  Download   
Sunday 3rd Strathalbyn Download  Download   
Wednesday 6th Henley & Grange Jetty to Jetty OWS Download  Download   
Friday 8th - Monday 11th Country Championships  Download Download  Download
Saturday 16th Quorn Download  Download   
Wednesday 20th - Sunday 24th State LC Championships Download  Download  Download
Friday 22nd Upper North  Download    
Sunday 31st Mountain Pool  Download  Download   
February        
Saturday 6th Loxton       
Sunday 7th Jamestown  Download  Download   
Saturday 13th - Sunday 4th Vitor Renmark Download  Download   
Sunday 14th Gladstone  Download  Download   
Saturday 20th Clare       
Saturday 20th Division 1 Meet 3 LC Download  Download   
Sunday 21st 11&U JX Meet 3 LC Download Download  
Sunday 21st Mid North Games       
Saturday 27th Marion Fast 50's  Download  Download   
Sunday 28th Dolphins  Download Download   
Sunday 28th Booleroo Centre  Download  Download   
March        
Saturday 5th STARplex  Download  Download   
Saturday 5th Whyalla Download  Download   
Sunday 6th Whyalla OWS       
Saturday 12th Port Pirie  Download Download   
Sunday 13th Port Pirie OWS  Download     
Sunday 13th Onkaparinga Download     
Saturday 19th - Sunday 20th Last Blast of Summer LC  Download Download  
May        
Saturday 7th All In Winter SC  Download Download  
Sunday 15th Fleurieu Download  Download   
Sunday 29th Marion Short Course  Download  Download   
June        
Saturday 4th Division 1 Meet 1 SC Download Download  
Sunday 5th 11&U JX Meet 1 SC Download Download  
Sunday 5th Division 2 Meet 1 SC Download Download  
Saturday 18th STARplex Download  Download   
Sunday 26th South Coast Download Download  
July        
Saturday 2nd Division 1 Meet 2 SC Download Download   
Sunday 3rd 11&U JX Meet 2 SC Download  Download  
Sunday 3rd Division 2 Meet 2 SC Download  Download   
Sunday 10th Playford Aquatic Meet 1 Download  Download   
Thursday 21st - Sunday 24th State SC Championships     Download
September        
Saturday 3rd Division 1 Meet 3 SC Download Download   
Sunday 4th 11&U JX Meet 3 SC  Download Download  
Sunday 4th Division 2 Meet 3 Download  Download  
Sunday 25th Playford Aquatic Meet 2  Download  Download   

 

2014 - 15 Results

2014-15 Results

Date             

Event Name & Information 

Live Results  

Full Results      

Point Score     

September        
Sunday 27th Playford   Results Pointscore
Sunday 13th Division 2 - Meet 4 (SC) Live Results Results Pointscore
Sunday 13th 11&U JX - Meet 4 (SC) Live Results Results Pointscore
Saturday 12th Division 1 - Meet 4 (SC) Live Results Results Pointscore
         
 August        
 Sunday 16th  Division 2 - Meet 3 (SC) Live Results Results Pointscore
 Sunday 16th 11&U JX - Meet 3 (SC) Live Results Results Pointscore
 Saturday 15th Division 1 - Meet 3 (SC) Live Results Results Pointscore
         
 July         
Thursday 16th - Sunday 19th State SC Championships Live Results  Results Pointscore
 Sunday 5th Playford - Meet 1   Results Pointscore
         
 June        
Sunday 21st Division 2 - Meet 2 (SC)   Results Pointscore
Sunday 21st 11&U JX - Meet 2 (SC)   Results Pointscore
Saturday 20th Division 1 - Meet 2 (SC)   Results Pointscore
Sunday 14th South Coast   Results Pointscore
Saturday 6th - Sunday 7th STARplex   Results Pointscore
         
 May        
 Sunday 31st Fleurieu   Results Pointscore
 Sunday 24th Marion   Results Pointscore
 Sunday 17th 11&U JX - Meet 1 (SC)  Live Results Results   Pointscore
 Sunday 17th Division 2 - Meet 1 (SC)  Live Results Results  Pointscore
 Saturday 16th Division 1 - Meet 1 (SC)  Live Results Results   Pointscore
April        
Saturday 11th 11&U JX - Meet 4 (SC)   Results Pointscore
Saturday 11th Division 2 - Meet 4 (SC)   Results Pointscore
March        
Saturday 28th Starplex   Results Pointscore
Saturday 28th Country Sprints & Relays   Results Pointscore
Saturday 28th Octopus League State Final   Results Pointscore
Saturday 21st Division 1 Meet 4 Live Results Results Pointscore
Sunday 15th Nyrstar Port Pirie OWS   Results Pointscore
Saturday 14th Port Pirie   Results Pointscore
Friday 13th RASA Sprint Championships   Results Pointscore
Sunday 8th Whyalla OWS   Results Pointscore
Saturday 7th Whalla Short Course   Results Pointscore
Sunday 1st Onkaparinga   Results Pointscore
Sunday 1st Dolphins   Results Pointscore
Sunday 1st Booleroo Centre   Results Pointscore
February        
Saturday 21st - Sunday 22nd State LC Open & MC Championships Live Results Results Pointscore
Friday 20th February RASA 5th Points   Results Pointscore
Sunday 15th Gladstone   Results Pointscore
Sunday 15th Mountain Pool   Results Pointscore
Saturday 14th & Sunday 15th Vitor Renmark   Results Pointscore
Friday 13th EDSA Interclub Session 7   Results Pointscore
Sunday 8th Mid North Games   Results Pointscore
Saturday 7th Marion 13&U Fast 50's   Results Pointscore
Saturday 7th Clare   Results Pointscore
Sunday 1st Jamestown   Results Pointscore
January        
Saturday 31st Loxton   Results Pointscore
Friday 30th EDSA Interclub Session 6   Results Pointscore
Friday 30th RASA 4th Points   Results Pointscore
Tuesday 20th - Saturday 24th State LC Age & Relay Championships

Live Results

Results

Relay Results

Club Pointscore

Athlete Pointscore

Relay Pointscore

Sunday 18th EDSA Interclub Session 5   Results Pointscore
Sunday 18th Quorn   Results Pointscore
Sunday 18th H&G West Lakes Challenge   Results Pointscore
Friday 9th - Monday 12th Country Championships Live Results Results Pointscore
Wednesday 7th *race abandoned Henley Jetty to Grange Jetty OWS   - -
Sunday 4th Strathalbyn   Results Pointscore
Saturday 3rd Berri   Results Pointscore
December        
Sunday 21st Division 2 - Meet 3   Results Pointscore
Sunday 21st 11&U JX - Meet 3   Results Pointscore
Saturday 20th Division 1 - Meet 3   Results Pointscore
Sunday 14th Murray Bridge   Results Pointscore
Sunday 14th EDSA Interclub Session 4   Results Pointscore
Sunday 14th Port Augusta Open Water   Results Pointscore
Saturday 13th Waikerie   Results Pointscore
Saturday 13th Port Augusta   Results Pointscore
Sunday 7th Crystal Brook   Results Pointscore
Saturday 6th & Sunday 7th Blue Lake Y   Results Pointscore
Saturday 6th Whyalla Long Course (hosted by WCO)   Results Pointscore
Saturday 6th Unley   Results Pointscore
November        
Sunday 30th  SSA State OW Championships   Results Pointscore
Saturday 29th Gawler   Results Pointscore
Saturday 29th Marion   Results Pointscore
Saturday 29th Riverland Interclub 2nd Pennant   Results Pointscore
Sunday 23rd STARplex   Results Pointscore
Sunday 23rd EDSA Interclub Session 3   Results Pointscore
Satruday 22nd Roxby Down   Results Pointscore
Saturday 22nd & Sunday 23rd  Broken Hill   Results Pointscore
Friday 21st  Riverland Interclub 1st Pennant   Results Pointscore
Sunday 16th Northern Areas Challenge   Results Pointscore
Sunday 16th  Division 2 - Meet 2   Results Pointscore
Sunday 16th 11&U JX - Meet 2   Results Pointscore
Saturday 15th  Division 1 - Meet 2   Results Pointscore
Sunday 9th EDSA Interclub Session 2   Results Pointscore
Sunday 2nd Norwood Carnvial   Results Pointscore
October        
Sunday 26th Division 2 - Meet 1   Results Pointscore
Sunday 26th 11&U JX - Meet 1   Results Pointscore
Sunday 26th EDSA Interclub Session 1   Results Pointscore
Saturday 25th Division 1 - Meet 1   Results Pointscore


Past Results

2013/14 Season

Sponsored By